آموزش طراحی و دکوراسیون منزل

طراحی و دکوراسیون منزل

نکته‌ای که بايد همیشه در طراحی و دکوراسیون منزل مورد توجه قرار گیرد، استفاده از ايده‌هاي آسان و کم‌خرج است .تا ضمن ايجاد يك محيط دلپذير براي زندگي، به آرامش هر چه بيشتر ساكنان كمك كند. كارشناسان فاما چند ايده آسان و كم‌هزينه را به شما پيشنهاد مي‌كنند تا خانه‌تان را از نو بياراييد.

گاهی اوقات چیدمان فضای داخلی با هر ابعاد و متراژی که باشد, به چالشی بزرگ تبدیل می شود، چیدمان صحیح مبلمان به شکلی که هر فضای معنای مورد نظر خود را بدست آورد. حفظ جنبه ی کاربردی و زیبایی مبلمان در کنار یکدیگر، مرز بندی فضا ها و رعایت خصوصی و عمومی بودن هر بخش از خانه , همگی چالش هایی است که به هنگام چیدمان فضای داخلی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

دکوراسیون داخلی یک خانه منعکس کننده ی ویژگی ها و خصوصیات افراد ساکن آن می باشد. بعضی افراد استعدادی ذاتی در دکور کردن محیط زندگی خود دارند . و بعضی دیگر با یافتن راه ها و ایده های مناسب، فضای خانه ی خود را دکور می کنند. در این قسمت بدون در نظر گرفتن استعداد ذاتی افراد، راه هایی برای دکوراسیون موثر و جذاب خانه ی شما پیشنهاد کرده ایم.

۱: یک نقطه ی تمرکز و شاخصه ی اصلی برای فضای خود در نظر بگیرید.

نقطه ی تمرکز فضا قسمتی از دکوراسیون خانه است, که چشم افراد را به بحض ورود به خود جذب می کند. بعضی از خانه ها نقطه ی نمرکز طبیعی دارند، مانند شومینه، یک پنجره بزرگ، یا حتی یک قفسه. برای قسمت هایی از خانه که شاخصه ی اصلی ندارد می توانید با وارد کردن یک فرش با رنگی متفاوت یا رنگ آمیزی متفاوت یک دیوار، فضا را دارای نقطه ی تمرکز کنید.

آموزش طراحی دکوراسیون منزل
آموزش طراحی دکوراسیون منزل

( آموزش طراحی و دکوراسیون منزل )

۲: خطوط فضا را مشخص کنید و به کمک آن ها دکوراسیون و چیدمان خانه را انجام دهید.

این خطوط  می توانند شامل دیوار ها، سقف، کفسازی و مرز هایی برای معنی کردن و کاربری دادن به یک فضا یک فضا باشند.

خطوط افقی باعث عریض تر به نظر رسیدن فضا می شوند و فضا را اندکی رو به پایین و شیب دار نشان می دهند. این خطوط فضا را دنج و صمیمی می کنند.

خطوط عمودی کمک می کنند تا فضا با ارتفاع بیشتری دیده شود و باعث می شوند فضا سنتی تر و رسمی تر دیده شود.

خطوط مورب، این خطوط انرژی فضا را بیشتر می کنند.

منحنی ها جذابیت بصری فضا را افزایش می دهند.

۳: رنگ :

نیازی نیست انتخاب رنگ از میان رنگ های مرسوم و به روز باشد، می توانید هر رنگی را که الهام بخش شما در طراحی است . و همچنین هماهنگ با عناصر به کار رفته در دکوراسیون فضا باشد انتخاب کنید.

۴: مبلمانی انتخاب کنید که عملکرد فضا را به حداکثر خود برساند.

وقتی که عملکرد فضای داخلی خود را مشخص کردید, ( اتاق خواب، نشیمن، آشپزخانه و ..) انتخاب مبلمان متناسب با عملکرد فضا آسان ترمی شود. عملکرد هر وسیله ای که قصد خرید آن را می کنید تجسم کنید، این کار باعث می شود علاوه بر زیبایی مبلمان به عملکرد متناسب با فضای خاص هر وسیله توجه کنید.

۵: نورپردازی :

در نورپردازی فضای داخلی اول به نورپردازی محیطی ( بالای سر) سپس به نورپردازی تاکیدی و سایر نور های تزیینی توجه کنید.

۶: قانون اعداد فرد را پیاده کنید.

احتمالا درباره ی قانون عدد ۳ در عکاسی شنیده اید، در دکوراسیون داخلی یک فضا بهتر است قطعات و قسمت های مختلف به تعداد فرد باشند.

۷: استراتژی مجموعه ها و گروه ها :

ایجاد گروهی از بافت ها، رنگ ها ، ارتفاع های مختلف، اشکال متفاوت و به صورت تصادفی، فضا را متفاوت و دکوراسیون داخلی را به مقدار قابل توجهی تاثیر گذار می کند.

۸: استفاده از بافت های متفاوت:

ایجاد بافت ها و رنگ های متفاوت در هر قسمت از خانه، مثل قدم گذاشتن از دنیایی به دنیای دیگر است به گونه ای که هر یک از بخش ها اندکی از ویژگی ها و خصوصیات بخش های دیگر را دارا می باشند و در عین حال جدا از هم اند.

۹: استفاده از فضای منفی:

فضایی خالی وبه اصطلاح منفی را برای استراحت بصری در نظر بگیرید. اگر تمام اشیا و تزیینات چشمگیر باشند خسته کننده می شوند. فضا های سفید روی دیوار را می توان نقطه ی استراحت بصری در نظر گرفت.

۱۰: تعادل:

فضای متعادل را می توان، زیبا، کاربردی و آرامش بخش معرفی کرد.

سه نوع تعادل داریم

تعادل متقارن، یک روش سنتی برای ایجاد تعادل در دکوراسیون داخلی می باشد که در این روش، اشیا در دو طرف فضا به طور متقارن قرار می گیرند. این نوع تعادل با ذات بشر هم خوانی دارد.

تعادل غیر متقارن، قرار گیری اشیایی که شبیه هم نیستند در فضا، به صورتی که در کل، فضایی متقارن و متعادل را مشاهده کنیم.

تعادل شعاعی، در این نوع تعادل تمام اجزای فضا، حول یک محور مرکزی قرار می گیرند.

 

از این پس در این صفحه آموزش های لازم در خصوص نرم افزارهای شرکت و همچنین تعمیر و نگه داری مصنوعات چوبی قرار خواهد گرفت.

شما قادر خواهید بود از این صفحه نرم افزارهای کاربردی را دانلود نمایید.

( آموزش طراحی و دکوراسیون منزل )

دانلود نرم افزار به صورت مستقیم

همچنین ببینید

میز و صندلی ناهارخوری را چگونه با دکور هماهنگ کنیم؟

خرید میز ناهارخوری متناسب با دکوراسیون منزل   هنگام خرید میز ناهارخوری باید به چند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =

error: این عملکرد به دلیل حقوق معنوی در دسترس نمی باشد