رنگ میز و صندلی ناهارخوری

انتخاب رنگ ست ناهارخوری

موضوع انتخاب رنگ ست ناهارخوری یکی از دغدغه های همه خانواده هایی است که خواهان شیکی منزلشان هستند. انتخاب رنگ میز و صندلی ناهارخوری از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر زیبا ترین ست ناهار خوری را انتخاب کنیم اما رنگ آن به دکوراسیون منزل نیاد جذابیت کار گرفته می‎شود. ما در ادامه می‎خواهیم درباره انتخاب رنگ میز و صندلی ناهارخوری بیشتر بحث کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

  1. تاثیر رنگ به محیط ناهار خوری
  2. جسارت در انتخاب رنگ‎ها
  3. اصول انتخاب رنگ میز ناهارخوری
  4. رنگ های کلاسیک در میز ناهارخوری
  5. رنگ های مدرن میز ناهارخوری
  6. تفکیک رنگ ها
  7. ترکیب رنگی

تاثیر رنگ به محیط ناهار خوری

تاثیر رنگ روی محیط ناهارخوری

سال های سال تاثیر رنگ در خانه بی اهمیت جلوه داده شده است. اما امروزه از پر اهمیت ترین افکار طراحان داخلی ست کردن رنگ ها باهم است.

یافتن رنگ مناسب یا ترکیبی از رنگ‎ها برای اتاق غذا خوری به سلیقه شخصی هر فرد بستگی دارد. اما نباید روانشناسی رنگ ها را فراموش کنیم. زیرا رنگ ها می‎توانند تاثیر زیادی در حین صرف غذا روی ما بگذارند.

رنگ می‎تواند بر احساسات درونی افراد تاثیر بگذارد. برای مثال رنگ نارنجی بر تحریک اشتها تاثیر می‎گذارد، یا رنگ قرمز علاوه بر کمک به هضم غذا باعث می‎شود فضا برای استقبال از مهمان ها گرم تر شود.

اگر خانه ی شما در منطقه ای هستش که به زمستان های طولانی و روز های کوتاه معروف است، رنگ انتخابی تان باید به بخش تیره تر اتاق غذاخوری روح ببخشد و آن را خوشایند کند.

طیف های مختلف رنگ‌ زرد همیشه انتخاب خوبی هستند، مخصوصا برای اتاق های غذاخوری که فاقد پنجره است. رنگ های شید (رنگ هایی که با سیاه ترکیب شده اند) یا حتی تیره تر نباید مظلوم واقع شوند.

پاپریکا که از قرمز آجری تیره تر است، درعین حال که فضا را گرم می کند و وسیع تر جلوه می دهد، به هر اتاقی به اندازه ی کافی چاشنی نشاط اضافه می کند.  اکسسوری هایی با رنگ فیروزه ای با این رنگ به خوبی هماهنگ می شود.

جسارت در انتخاب رنگها

یکی از روش‎هایی که جذابیت طراحی خانه را افزایش می‎دهد، انتخاب رنگ‎هایی است که به صورت جسورانه انتخاب شده باشد. بیشتر افراد از انتخاب رنگ‌‎های تند و شاد پرهیز می‎کنند.

اما انتخاب هوشمندانه رنگ‌‎ها باعث می‎شود صندلی و میز ناهارخوری به چشم بیاید. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر از ترکیب رنگ های جسورانه بگوییم.

اصول انتخاب رنگ ست ناهارخوری

هنگامی که صحبت از دکوراسیون اتاق غذاخوری می شود، ایجاد فضایی ساده در عین حال زیبا اهمیت بسیاری دارد.  اینبار هنگام انتخاب رنگ و سبک میز غذاخوری بگذارید از رنگ های معمول و رسمی خارج شویم و اتاق ناهارخوری و میز را با قطعات رنگارنگ در نظر بگیریم.

به عنوان مثال استفاده از رنگ هایی مانند آبی طاووسی، سبز زمردی، نارنجی و صورتی گرم بسیار جذاب است.علاوه بر میزهای چوبی قهوه ای یا رنگ های رسمی که همه جا می بینیم این رنگ ها به محیط انرژی و حس سرگرمی می بخشند و به عنوان یک نقطه کانونی نیز عمل می کنند.

 رنگ های کلاسیک در میز ناهارخوری

رنگ کلاسیک در ست ناهارخوری

رنگ‎هایی هستن که عمدتا از رنگ‎های تیره مانند گردویی و فندوقی تیره یا روشن استفاده شدند. همچنین استفاده از رنگ های پتینه برای این سبک بسیار مد شده است. مثل رنگ گردویی روشن با رنگ پتینه سفید بسیار جذاب است.

رنگ های مدرن میز ناهارخوری

رنگ مدرن در ست ناهارخوری

رنگ های مدرن برای میز و صندلی ناهارخوری، رنگ های امروزی هستند. اکثرا از رنگ‎های سفید ، مشکی ، طوسی یا خاکستری روشن را شامل می‎شود. رنگ‎های مدرن شامل رنگ‎‎های آبی روشن ، زرد روشن یا لیمویی، صورتی، یاسی، پوست پیازی و نسکافه ای می‎شود. این سبک معمولا به سادگی ، ملایمت و شفافیت تمایل دارد.

تفکیک رنگ ها

رنگ بنفش:

رنگ بنفش از رنگ های فرعی در چرخه رنگ‎ها هست و از ترکیب دو رنگ قرمز و آبی به وجود می‌‎آید. این رنگ، رنگی شاهانه است که به صورت تک در دکوراسیون به حساب می‎آید. سایه های این رنگ احساس آرامش و راحتی به انسان القا می‎کند. در رنگ بنفش طیف گسترده ای وجود دارد که از رنگ بادمجونی تا بنفش تیره شروع می‎شود و با یاسی و بنفش کمرنگ اتمام میابد.

رنگ بنفش در ست ناهارخوری

رنگ زرد:

شکوه و جذابیت دکوراسیون خود را می‎توانید با استفاده از رنگ زرد به وجود آورید. این رنگ نوعی زرق و برق به فضا اضافه می‏‎کنند. رنگ زرد جزو شادترین رنگ ها به حساب می‎آید اما در دکوراسیون داخلی کم دیده می‎شود، چون هر کسی جسارت استفاده این رنگ را ندارد. ترکیب با رنگهای سفید، طوسی و آبی می تواند کمی از تندی این رنگ کم کند.

رنگ زرد در ست ناهارخوری

رنگ قرمز:

استفاده از این رنگ به فضا حس گرمایی و صمیمیت و انرژی می‎بخشد. استفاده از آن هم مانند رنگ زرد در طراحی دکوراسیون داخلی کمی جسارت می‎خواهد. در فِنگ شویی این رنگ به عنوان رنگ خوش شانسی شناخته شده است و سمبل شادی و قدرت است. این رنگ بهتر است مانند رنگ زرد با رنگ های خنثی استفاده شود که باعث چشم‎زدگی نشود.

رنگ قرمز در ست ناهارخوری

رنگ آبی:

این رنگ جزو رنگ های سرد است که حس آرامش فکری و جسمی و اعتماد به نفس را گسترش می‎دهد.این رنگ بسیار مناسب برای اتاق ناهارخوری می‎باشد زیرا محیطی آرام و صمیمانه ایجاد می‎کند. رنگ آبی باید با رنگ‎های گرم ترکیب شود یا اگر به سبک مدرن امروزی را می‎گردید، پیشنهاد می‎کنم از رنگ‎های سفید، مشکی یا طوسی استفاده کنید.

رنگ آبی در ست ناهارخوری

رنگ صورتی:

این روزها استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی بسیار مد شده است. ویژگی ای که این رنگ را محبوب کرد، ست شدن رنگ صورتی با طیف وسیعی از رنگ‎ها است. اما ترکیب آن با سفید و مشکی در میز و صندلی ناهارخوری می تواند در دکوراسیون منزل شما جادو کند.

رنگ صورتی در ست ناهارخوری

رنگ سفید:

در قسمت قبل گفتیم رنگ سفید جز رنگ‎های مدرن و امروزی محسوب می‎شود که ترکیب آن با سایر رنگ ها امکان پذیر است. ترکیب این رنگ می‎تواند باعث تعادل و آرامش در بین رنگ‎ها و مدل‎های متنوع شود. رنگ سفید برای هر قشری چه جوان چه پیر قابل استفاده است. اما امروزه دیده شده که سفید را به صورت تک رنگ هم نیز استفاده می‎شود.

رنگ سفید در ست ناهارخوری

رنگ مشکی:

این رنگ جزو رنگ‎های پرکاربرد و پرطرفدار است در بین قشر جوان. بهتر است از استفاده این رنگ به صورت تک رنگ پرهیز کنید و آن را با رنگ دیگری که ترجیحا روشن است، ست کنید.

رنگ مشکی در ست ناهارخوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.