دکوری

دکوری

تمامی خانه‌ها به وسایل دکوری و تزئینی نیاز دارند تا زیباتر به‌ نظر برسند. از طرف دیگر این وسایل کمک می‌کنند تا هماهنگی میان ابزار و اکسسوری‌های منزل شما بیشتر شود.

 در حال‌ حاضر لوازم دکوراتیو در انواع و اقسام مختلفی طراحی می‌شوند و به بازار مصرف ارائه می‌گردند. بنابراین می‌توانند تمامی سلیقه‌ها را پوشش دهند.

این ابزار مناسب تمامی چیدمان‌ها و سبک‌ها از قبیل طراحی کلاسیک و یا مدرن هستند.

شما می‌توانید با توجه به سلیقه شخصی، چیدمان و طراحی منزل و بودجه‌ای که در اختیار دارید لوازم و تجهیزات دکوراتیو مناسب برای منزل خود را انتخاب و خریداری کنید.

در این مقاله قصد داریم به ارائه مطالبی در زمینه لوازم دکوراتیو منزل بپردازیم.

 

لوازم دکوری به چه تجهیزاتی گفته می‌شود؟

لوازم دکوراتیو و یا تزئینی منازل، به‌ طور کلی مجموعه قطعات و ابزارهایی هستند که مصرف خاصی نداشته اما به‌ منظور زیباسازی به محیط یک خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این لوازم در بیشتر موارد، تجهیزاتی کوچک و قابل حمل و نقل هستند. بنابراین در جابه‌جایی آن‌ها با مشکلی مواجه نخواهید شد.

:شما می‌توانید از برخی از تجهیزات از قبیل

انواع مختلف مجسمه‌ها

رومیزی‌ها

کوسن‌ها

گلدان‌ها

پرده

قاب عکس

لوستر

میز مربعی دونفره و یا حتی صندلی رونیکا و صندلی ونوس نیز به‌ عنوان وسایل دکوراتیو منزل خود استفاده نمایید.

از زیبایی آن‌ها لذت ببرید.

استفاده از گیاهان

حتی می‌توانید انواع مختلفی از گیاهان و گل‌ها را برای این منظور مورد استفاده قرار دهید. این امر به‌ طور کامل به سلیقه شما وابسته است.

این امکان وجود دارد که یک وسیله‌ تزئینی و دکوراتیو در منزل و یا اتاق شما به‌ خوبی جای بگیرد و به آن زیبایی خاصی ارائه دهد.

اما در اتاق و خانه دیگر نتواند زیبایی مورد نظر شما را داشته باشد. بنابراین پیش از انتخاب و خرید این لوازم باید به نکاتی توجه داشته باشید. برخی از این نکات در ادامه آمده‌ است.

وسایل دکوری پذیرایی

نکات لازم پیش‌ از خرید وسایل دکوری منزل

این امکان وجود دارد که شما قصد داشته باشید یک میز ناهارخوری برای منزل خود خریداری کنید،  و علاوه‌ بر مصرف آن به‌ عنوان میز پذیرایی و صرف غذا،

میز غذاخوری خود را به‌ عنوان یک ابزار تزئيني و دکوراتیو نیز به کار ببرید.

و یا ممکن است به خرید ست میز و شبنم، ست آلیو و شبنم و یا حتی صندلی ارکیده دست بزنید و از آن‌ها هم به‌ عنوان وسایل دکوراتیواستفاده کنید.

اما در هر صورت باید چند نکته را در نظر بگیرید تا خانه‌ای زیباتر داشته باشید.

در نظر گرفتن سایز و ابعاد مناسب

پیش‌ از هر چیز باید به فکر خرید ابزار تزئيني باشید که از سایز و ابعاد مناسبی برخوردار شده‌اند. برای نمونه شما نمی‌توانید یک وسیله‌ کوچک را بر روی دیواری بزرگ قرار دهید.

چراکه در این صورت به دلیل عدم تناسب میان این دو، محیط شما نازیبا به‌ نظر خواهد رسید. همچنین نباید از وسایل با ابعاد بزرگ در اتاق‌های کوچک استفاده کنید.

پس باید هم سایز و ابعاد منزل و اتاق خود را در نظر بگیرید و هم به سنجش و ارزیابی سایز وسایل تزئینی مورد نظرتان دست بزنید،

تا وسیله‌ای را برای چیدمان منزل خود انتخاب و خریداری کنید که با آن تناسب و سازگاری بیشتری دارد. 

بهتر است برای خانه‌های بزرگی که از وسایل و اکسسوری‌های بزرگ پر شده‌اند، وسایل دکوراتیو بزرگ خریداری کنید.

وسایل دکوری

توجه به رنگ‌ها

شما می‌توانید از یک آریز پشت پارچه و یا آریز پشت چوب و… به‌ عنوان وسایل تزئینی و دکوری منزل خود استفاده کنید. اما پیش‌ از خرید به رنگ و نقش این ابزار توجه کنید.

وسایل دکوری از رنگ‌های مختلفی به وجود آمده‌اند و مناسب کاربرد در فضاهای مختلف هستند

در زمینه انتخاب رنگ باید حواستان باشد که اگر وسایل و ابزار موجود در خانه شما، آن را شلوغ کرده‌اند، بهتر است وسایل دکوری‌تان از طرح و رنگ زیادی برخوردار نباشند.

در غیر این صورت خانه‌ شما از قبل هم شلوغ‌تر به‌ نظر خواهد رسید و بالعکس.

اگر می‌خواهید منزل خود را از سادگی و یکنواختی خارج کنید بهتر است لوازم دکوراتیو آن از طرح و رنگ‌های بیشتری بهره برده باشند تا به نوعی تکمیل‌ کننده خانه و زیبایی آن باشند.

انواع لوازم دکوری

گلدان

از قدیم الایام تاکنون، گلدان‌ها یکی از مهم‌ترین عناصر و المان‌های تزیینی در منازل ایرانیان بوده‌اند. گلدان را می‌توانید برای تزیین تمامی طرح‌های خانه‌ها، مدرن، کلاسیک و… در نظر بگیرید.

بسیاری از افراد برای این‌ که از چیدمان بهتری برخوردار شوند، در گلدان‌های خود یک گل زیبا هم قرار می‌دهند. این گل می‌تواند طبیعی و یا حتی مصنوعی باشد.

اما انتخاب گل طبیعی، بسیار مناسب‌تر است.

چراکه علاوه‌ بر دادن زیبایی به محیط شما، برای برطرف ساختن آلودگی‌های آن نیز مناسب و کاربردی خواهد بود.

شما می‌توانید گلدان و یا گلی را برای چیدمان منزل خود در نظر بگیرید که با رنگ و سایز دیگر لوازم و ابزارتان دارای هماهنگی و تطابق باشد.

قاب و آثار هنری

دیوارهای یک خانه و نحوه طراحی آن‌ها، نقش بسیار مؤثری در زیباتر کردن محیط منزل شما دارد. شما می‌توانید از این امکان برای زیباتر و لوکس‌تر کردن محیط خود استفاده کنید.

برای دستیابی به این منظور می‌توانید از تصاویر و آثار هنری استفاده کنید.

برای نمونه یک تابلوی نقاشی را بر روی دیوار خود جای دهید. در واقع آثار هنری انواع و اقسام مختلفی دارند که شما می‌توانید از آن‌ها به‌ عنوان ابزار دکوری منزل خود بهره‌برداری نمایید .

و با استفاده از آن‌ها دیوارهای خالی خانه را پوشش دهید.

اما حواستان باشد که طرح و رنگ این ابزار با دیگر اکسسوری‌های منزل شما هماهنگی داشته باشد.

کاسه‌ها و بشقاب‌های تزئینی

در حال‌ حاضر کاسه‌ها و بشقاب‌های تزئینی زیادی طراحی‌ شده و در بازار مصرف وجود دارند که از طرح و نقش‌های مختلفی هم برخوردار شده‌اند.

شما می‌توانید این محصولات را با سایز و ابعاد مناسب برای چیدمان اتاق‌ها و خانه خود در نظر بگیرید.

کاسه‌ها و بشقاب‌های تزئيني از جنس‌های مختلفی هم برخوردار شده و به صورت‌های چوبی، سرامیکی، شیشه‌ای و… در بازار مصرف ارائه می‌گردند.

بنابراین شما می‌توانید از این لوازم به‌ عنوان پرکننده یک میز مربعی دونفره استفاده کنید.

اما پیش‌ از خرید به سایز میز خود توجه کنید و کاسه و بشقابی را برای آن در نظر بگیرید که با سایز میزتان هماهنگی و تناسب کافی دارد. برای خرید میز و صندلی و لوازم دکوری می‌توانید به وب‌سایت فاما  مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.