میز ناهارخوری

همه چیز راجع به میز ناهار خوری

میز ناهارخوری از جمله مبلمان‌های بسیار کاربردی است که در ست مبلمان نقش و جایگاه ویژه‌ای دارد. این که ناهارخوری در آشپزخانه چیده شود و یا در گوشه‌ای از فضای پذیرایی یا نشیمن، در انتخاب مدل، طرح و رنگ این وسیله تأثیرگذار است. آیا می‌دانید که برای انتخاب چه فاکتور‌هایی را باید در نظر داشته باشید؟ انواع میز ناهارخوری را می‌شناسید؟ در ادامه با راهنمای انتخاب میز ناهارخوری مناسب همراه شما هستیم.

انواع میز ناهارخوری

میز‌های ناهارخوری را می‌توان از نظر جنس، تعداد نفرات و همچنین طرح و مدل به انواع مختلفی تقسیم کرد. میز ناهارخوری از نظر جنس به انواع چوبی، ‌ام دی اف، شیشه‌ای، فلزی و ترکیب چوب و فلز تقسیم می‌شود. میز‌های ناهارخوری چوبی از جمله انتخاب‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را در هر سبک دکوراسیونی به کار برد. ضمن این که چوب از استحکام و دوام بسیاری برخوردار است و باعث گرمتر شدن فضا می‌شود. پس اگر در دکوراسیون داخلی خود پیرو قوانین دکوراسیون مدرن هستید، انتخاب میز ناهارخوری چوبی می‌تواند گرمای زیادی را به فضای شما ببخشد.

میزهای‌ام دی اف در مقایسه با میز‌های چوبی ارزان‌تر هستند اما از مقاومت مناسبی برخوردارند. ضمن این که تنوع مدل نیز در این محصولات بسیار بالا است و می‌توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

گاهی اوقات انتخاب میز‌های ناهارخوری ترکیب چوب و شیشه، فلز و شیشه و یا چوب و فلز می‌تواند باعث زیباتر دیده شدن فضا شود. انتخاب جنس میز ناهارخوری علاوه بر بودجه‌ای که باید برای آن در نظر بگیرید با توجه به سلیقه شما و نوع دکوراسیون داخلی منزل شما تعیین می‌شود.

از نظر مدل نیز میز‌های ناهارخوری به انواع مدل‌های کلاسیک و مدرن، تقسیم می‌شوند که هر یک از آن‌ها باید با توجه به سبک چیدمان و دکوراسیون داخلی انتخاب شود.

تعداد نفرات نیز یکی دیگر از فاکتور‌های انتخاب میز ناهارخوری است. میز‌های ناهارخوری در انواع ۴ نفره، ۶ نفره، ۸ نفره و ۱۲ نفره تولید می‌شود. انتخاب محل قرار‌گیری میز ناهارخوری و کاربرد آن در منزل از جمله مواردی است که در انتخاب تعداد نفرات تأثیرگذار است.

انتخاب میز ناهارخوری

انتخاب ست ناهارخوری

همانطور که اشاره کوتاهی داشتیم، انتخاب محل قرار‌گیری ست ناهارخوری نقش مهمی در انتخاب شما خواهد داشت. به طور مثال اگر قرار است میز ناهارخوری در آشپزخانه قرار گیرد، برای این که فضای کمتری اشغال شود باید به دنبال مدل‌های کم جا باشید. ضمن این که می‌توانید به جای استفاده از یک ست کامل ناهارخوری از کانتر به جای میز و از صندلی‌های مخصوص اپن یا نیمکت به جای صندلی‌ها استفاده کنید. به این ترتیب علاوه بر این که ناهارخوری شیک و مدرنی در اختیار دارید از فضای آشپزخانه نیز استفاده بهینه خواهید داشت.

انتخاب میز ناهار خوری با توجه به دکوراسیون داخلی

همانطور که می‌دانید میز ناهارخوری یکی از اجزای مهم دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. بنابراین در انتخاب طرح، مدل و رنگ میز ناهارخوری باید به سایر اجزای دکوراسیون داخلی نیز توجه ویژه داشته باشید.

در صورتی که میز ناهارخوری در قسمتی از پذیرایی یا نشیمن منزل قرار می‌گیرد باید انتخاب آن بر اساس مدل و رنگ ست مبلمان انجام گیرد. اکثر ست‌های کامل مبلمان شامل میز ناهارخوری نیز می‌شوند اما اگر قصد دارید که به صورت جداگانه ست ناهارخوری را انتخاب کنید بهتر است که از نظر طرح، رنگ و مدل کاملاً شبیه به مبلمان شما باشند. به ویژه در انتخاب مدل و طرح پارچه‌ها، رنگ و مدل چوب‌ها و طرح اصلی باید مبلمان و میز ناهارخوری کاملاً یکسان و یا حداقل شبیه باشند.

در صورتی که قرار است ست ناهارخوری را در آشپزخانه قرار دهید باید انتخاب شما بر اساس طرح‌های مشابه با کابینت‌ها و تم رنگی متناسب با فضای چیدمان آشپزخانه باشد. این شکل از انتخاب به شما کمک می‌کند تا فضای یک دست‌تر و منسجم‌تری داشته باشید.

انتخاب ناهارخوری بر اساس بزرگی فضا

میز گرد

میز، در ست ناهارخوری محصولی است که بیشترین تأثیر را در نمای آن بر عهده دارد. میز‌های ناهارخوری معمولاً به شکل دایره‌ای، مستطیل، مربعی یا بیضی طراحی می‌شوند. انتخاب هریک از این مدل‌ها بر اساس فضایی که در اختیار دارید صورت می‌گیرد.

مثلاً اگر فضای بزرگ و مناسبی در اختیار دارید انتخاب میز‌هایی به شکل دایره یک انتخاب عالی است. میز ناهارخوری دایره‌ای شکل باعث می‌شود که احساس صمیمیت بیشتری بر فضای سرو غذا حاکم باشد. میز‌های مربعی معمولاً برای فضا‌های کوچکتر انتخاب می‌شوند و میز‌های مستطیل شکل عموماً برای دکوراسیون‌های کلاسیک و در فضا‌های باریک و شلوغ‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب تعداد صندلی‌های میز ناهارخوری

در حال حاضر انتخاب صندلی بر اساس تعداد نفرات انجام می‌گیرد، در دکوراسیون‌های مدرن می‌توان از ترکیب صندلی و نیمکت برای میز ناهارخوری استفاده کرد. به ویژه در مورد ناهارخوری‌هایی که در آشپزخانه چیده می‌شوند ترکیب نیمکت و صندلی یک انتخاب عالی است.

اگر قصد دارید که از کانتر به عنوان محلی برای سرو غذا نیز استفاده کنید می‌توانید تنها با خرید صندلی‌های مناسب بهترین فضا را برای این کار ایجاد کنید.

اگر فضای کافی در اختیار ندارید می‌توانید صندلی‌های ناهارخوری را بر اساس تعداد نفرات اعضای خانواده خریداری کنید اما اگر فضای کافی دارید و می‌خواهید در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها نیز از میز ناهارخوری برای سرو غذا استفاده کنید می‌توانید سراغ میز‌هایی با تعداد صندلی بیشتر بروید.

خرید ست ناهارخوری کامل

اگر قصد دارید که ست ناهارخوری کاملی خریداری کنید باید توجه داشته باشید که کل ست مبلمان در منزل شما از طرح و رنگ مشابهی برخوردار باشد. به این ترتیب بهتر است که رنگ مورد نظر شما کاملاً شبیه و در هارمونی کامل با رنگ مبل‌ها انتخاب شود، ضمن این که انتخاب رنگ چوب میز و صندلی نیز باید متناسب با جلو مبلی و عسلی انتخاب شود.

رعایت این قوانین کمک می‌کند تا انتخاب شما جذاب‌تر و چشم نوازتر باشد، ضمن این که در دکوراسیون داخلی منزل شما یک انسجام چشمگیر حکمفرما خواهد بود که در زیباتر دیده شدن فضا نقش مهمی دارد.

جمع‌بندی

میز ناهارخوری در کنار وسایلی چون مبل، کابینت‌ها، پرده‌ها، تابلو‌ها، مجسمه و… دکوراسیون داخلی منزل شما تشکلی می‌دهند. بنابراین انتخاب این محصول باید با توجه به مدل، سبک چیدمان و همچنین تم رنگی دکوراسیون داخلی انجام گیرد تا زیباتر به نظر برسد.

در کنار کاربردی بودن این محصول باید توجه داشته باشید که انتخاب میزناهارخوری می‌تواند در جلوه بصری دکوراسیون آشپزخانه یا نشیمن نیز تأثیرگذار باشد، به همین دلیل بهتر است سراغ مدل‌هایی بروید که بیشترین تناسب را با سایر وسایل موجود در چیدمان داخلی منزل شما دارند. خرید میز ناهارخوری از فاما با توجه به تنوع طرح و مدل و کیفیت بالا یک انتخاب عالی را برای شما به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.