ناهارخوری

یکی از مهم‌ترین ابزارها و تجهیزات در دکوراسیون داخلی منازل، میز و یا سرویس ناهارخوری است. در حقیقت انتخاب و خرید یک سرویس غذاخوری مناسب، به شما کمک می‌کند تا فضایی جالب‌ توجه برای خود به وجود آورید و در کنار آن، از لذت صرف غذا در کنار خانواده هم بهره‌مند گردید. این محصولات، انواع مختلفی داشته و در شکل‌ها، مدل‌ها و رنگ‌های متنوعی هم به بازار مصرف ارائه می‌گردند. در این مقاله قصد داریم به ارائه مطالبی در زمینه میز غذاخوری بپردازیم و برخی از انواع این محصولات را بیان کنیم.

انواع میز ناهارخوری

در حال‌ حاضر تمایل بسیار بالایی به خرید محصولاتی از قبیل صندلی‌ها و میزهای مختلف برای مصارف گوناگون وجود دارد. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند یک میز مربعی دونفره خریداری کنند و برخی دیگر به خرید صندلی‌های خاص با ویژگی‌های منحصر به‌ فرد از قبیل صندلی رونیکا و یا صندلی ونوس تمایل نشان می‌دهند. چرا که این محصولات در حال‌ حاضر تنوع بسیار بالایی دارند و می‌توانند انواع مختلف سلیقه‌ها و علاقه‌های متنوع را پوشش دهند.
به دلیل داشتن تنوع بسیار بالای این محصولات، در بسیاری از مواقع، خریداران نمی‌توانند به‌ راحتی خرید خود را انجام دهند. چراکه تنوعی از محصولات از نظر جنس و شکل ظاهری، اندازه، ابعاد و… پیش روی آنان قرار می‌گیرد که این موضوع، فرایند انتخاب را دشوار خواهد کرد.

جنس و متریال

برای نمونه میزهای غذاخوری از نظر جنس متریالی که در تولید آن‌ها به‌ کار رفته، با یکدیگر اختلافاتی دارند. بنابراین شما می‌توانید این محصولات را در انواع چوبی، پلاستیکی و… انتخاب و خریداری کنید. این موضوع به‌ طور کامل به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

اما در میان این محصولات، میزهای غذاخوری چوبی محبوبیت بسیار بیشتری دارند. چراکه زیبایی آن‌ها قابل‌ توجه بوده و ویژگی‌های مورد نظر شما را هم دارا هستند.

از طرف دیگر این تجهیزات خانه و آشپزخانه، از نظر طرح و نقش نیز با یکدیگر اختلافات اساسی دارند و در سبک‌های متنوع کلاسیک، مدرن و… طراحی و تولید شده‌اند. بنابراین شما می‌توانید با در نظر گرفتن نوع سلیقه‌ خود و توجه به دکوراسیون منزل و آشپزخانه، نوع مناسب این محصولات را انتخاب و خریداری کنید.

برای نمونه می‌توانید نوع و سبک مبلمان خود را در نظر بگیرید. اگر مبلمان شما از سبک کلاسیک برخوردار شده، بهتر است میز شما هم سبک کلاسیک داشته باشد و یا اگر تجهیزات و دکوراسیون منزل شما دارای سبک مدرن هستند، نباید از میزهای با سبک کلاسیک برای طراحی آن استفاده کنید. چراکه با محیط شما سازگاری نخواهد داشت.

انواع میز ناهارخوری از نظر شکل ظاهری

میزهای غذاخوری را می‌توان از نظر شکل ظاهری نیز دسته‌بندی کرد. در این‌ صورت این محصولات شامل انواع میزهای مربعی شکل، مستطیلی، بیضی‌ شکل، دایره‌ای و یا حتی قایقی خواهند بود. هر کدام از این محصولات را می‌توانید در فضایی خاص و دکوراسیونی ویژه جای دهید و از آن، نهایت لذت را ببرید.
برای نمونه میزهایی که به‌ صورت مربعی شکل طراحی شده‌اند، برای کاربرد در فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند. این میزها در حال حاضر به صورت‌های ۴ نفره، ۶ نفره و یا ۸ نفره طراحی و تولید شده و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرند.

خرید میز مربعی

میز مربع شکل

شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت‌هایی از قبیل وب‌سایت فاماfama.ir  به خرید میز مربعی دونفره نیز دست بزنید و یا ست میز و شبنم و یا ست آلیو و شبنم را خریداری نمایید.
میزهای ناهارخوری به شکل مستطیلی نیز طراحی و تولید می‌شوند و در بیشتر مواقع به صورت‌های ۸ نفره، ۱۲ نفره و یا ۶ نفره در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرند. میزهای غذاخوری مستطیلی شکل در واقع یکی از محبوب‌ترین انواع این محصولات در میان خانواده‌های ایرانی هستند. چرا که خانواده‌ها می‌توانند این میزها را برای مهمانی‌های خود مورد استفاده قرار دهند.

میزهای غذاخوری مستطیلی

میز ناهارخوری مستطیل

، جای بسیار کمی را به اشغال خود درمی‌آورند و از طرف دیگر می‌توانند گوشه‌ها و یا زوایای سالن پذیرایی و یا آشپزخانه شما را پوشش دهند. از طرف دیگر شما می‌توانید تعداد زیادی صندلی را پیرامون این میزها جای دهید و از تعداد بیشتری از مهمانان خود پذیرایی کنید.
بسیاری از افراد به خرید این میزها تمایل نشان می‌دهند چرا که می‌توانند به‌ راحتی انواع مختلف غذاها و یا تزئینات را روی این میزها قرار دهند.

میز ناهارخوری بیضی و دایره ای

میز دایره شکل

برخی از این محصولات به شکل بیضی طراحی‌ شده و یا شکل دایره‌ای دارند. در بیشتر موارد از این تجهیزات در خانه‌هایی استفاده می‌کنند که طرح و سبک آن‌ها مجلل‌تر است. این عناصر و المان‌ها نقش قابل‌ توجهی در خاص شدن دکوراسیون منزل و زیبایی آن خواهند داشت.

از طرف دیگر به فضایی نسبتاً بزرگ نیاز دارند تا زیبایی‌های خود را در معرض دید قرار دهند. به دلیل داشتن این ویژگی‌ها، میزهای دایره‌ای‌ شکل غذا خوری هم از محبوبیت خاصی برخوردار شده‌اند.

میز قایقی

در حال‌ حاضر میزهای غذاخوری به شکل قایقی نیز تولید می‌شوند. این میزها فضای بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند و از انواع میزهای رسمی به شمار می‌روند.

مدل میزهای ناهارخوری

میزهای غذاخوری را می‌توان از لحاظ مدل و یا شکل و طرح آن‌ها نیز دسته‌بندی کرد. در این‌ صورت این محصولات شامل میزهای ناهارخوری سلطنتی، اسپرت، چستر و… خواهند بود. هر کدام از این محصولات مزایا و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند.

در حقیقت تنها تفاوتی که در این محصولات وجود دارد، نوع و مدل آن‌ها است. بنابراین شما می‌توانید با توجه به سلیقه و بودجه‌ای که در اختیار دارید میزهای ناهارخوری باب میل خود را انتخاب و خریداری کنید.
میزهای غذاخوری سلطنتی از جنس چوب به وجود می‌آیند. بدنه این میزها از منبت‌ کاری پر شده و نقش‌های جذابی هم سراسر آن‌ها را فراگرفته است. این میزها از عمر و دوام طولانی برخوردار شده و در رنگ‌های متنوع سفید، نقره‌ای، قهوه‌ای و… طراحی و تولید می‌شوند.

شما می‌توانید یک میز ناهارخوری اسپرت نیز انتخاب و خریداری کنید. این میزها بسیار ساده طراحی می‌شوند و جزئیات دقیق و ظریفی هم ندارند. میزهای غذاخوری چستر نیز بسیار معروف و محبوبند. چراکه لوکس بوده و به سبک دکوراسیون مدرن بسیار نزدیکند. این تجهیزات نیز می‌توانند دوام و ماندگاری مورد نظر شما را داشته‌ باشند.
با مراجعه به وب‌سایت فاماfama.ir  این امکان برای شما فراهم می‌شود که علاوه‌ بر خرید میز ناهارخوری، به خرید صندلی ارکیده، آریز پشت پارچه، آریز پشت چوب و سایر میز و صندلی‌های مورد نظر خود دست بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.