میز چوبی

همه چیز راجع به میز چوبی

میز یکی از کاربردی‌ترین وسایل در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود که با کاربرد‌های بسیار متنوع و در انواع گوناگونی تولید می‌شود. در این مقاله با عنوان همه چیز راجع به میز چوبی بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد.

میز چوبی یکی از انواع میز از نظر جنس است که محبوب‌ترین نوع میز محسوب می‌شود. خرید میز چوبی باید با توجه به کاربرد و نوع میز صورت گیرد. توجه به ویژگی‌هایی چون ابعاد، ظاهر، مدل و رنگ میز چوبی از جمله مهمترین نکات خرید چنین میز‌هایی است. در این مقاله قصد داریم به راهنمای خرید میز چوبی بپردازیم، با ما همراه باشید.

ویژگی‌های بهترین میز چوبی

میز‌ها گزینه مناسبی برای انواع کار‌ها در منزل هستند، یک میز چوبی ممکن است میز ناهارخوری، میز جلومبلی، میز عسلی، میز تحریر، میز کانتر و… باشد. مهمترین نکاتی که در خصوص انتخاب این میز‌ها باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

ابعاد میز

برای این که ابعاد مناسب میز خود را انتخاب کنید، مهم است که کاربری آن را مشخص کنید. مثلاً میز جلومبلی یا میز عسلی عموماً دارای پایه‌های کوتاه هستند، میز‌های جلومبلی بزرگتر از میز‌های عسلی هستند و برای پذیرایی یا قرار دادن گلدان و ظروف دکوری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

– میز تحریر یا میز کامپیوتر نیز باید با توجه به فضایی که در اختیار دارید انتخاب شوند. بهتر است برای این خرید این مدل میز چوبی سراغ مدل‌هایی بروید که بیشترین کارایی را دارند. حتی می‌توانید میز چوبی مدل کم جا انتخاب کنید تا به راحتی در اتاق کار یا اتاق خواب خود آن را نصب کنید.

– میز ناهارخوری نوع دیگری از میز‌های چوبی است که در ابعاد، اشکال و مدل‌های متنوعی تولید می‌شود. انتخاب می‌زناهارخوری چوبی باید با توجه به تعداد نفرات خانواده و فضایی که در اختیار دارید صورت گیرد.

– کانتر نیز نوعی میز چوبی محسوب می‌شود که با توجه به دکوراسیون مدرن آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید ابعاد کانتر را با توجه به فضای آشپزخانه انتخاب کرده و با قرار دادن صندلی‌های زیبا از این قسمت آشپزخانه بیشترین استفاده را ببرید.

نوع و مدل ساخت میز

طرح میز چوبی

یکی دیگر از نکات مهم خرید میز چوبی، توجه به نوع و مدل ساخت میز است. انتخاب میز مناسب به ویژه در مورد ست میز ناهارخوری، میز تحریر و میز کامپیوتر نقش مهمی در سلامتی شما خواهد داشت. بهتر است در زمان انتخاب سراغ گزینه‌هایی بروید که با محیط زیست سازگارتر هستند.

استحکام میز‌های چوبی نکته مهمی است، این میز‌ها معمولاً در مقایسه با سایر جنس‌ها از مقاومت و دوام بیشتری برخوردار است، ضمن این که امکان سازگاری آن‌ها با انواع سبک‌های دکوراسیونی بیشتر است. چوب خاصیت رنگ‌پذیری بالایی دارد و می‌توانید یک میز مناسب با تم رنگی چیدمان منزل خود انتخاب کنید.

کیفیت میز چوبی

میز‌ها از جمله وسایلی هستند بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین انتخاب میز با کیفیت به معنای طول عمر بالاتر آن است. بنابراین توصیه می‌شود مهمترین اولویت شما برای خرید میز چوبی کیفیت آن باشد. شما می‌توانید یک میز چوبی با کیفیت را سالیان سال با کمترین تعمیرات مورد نیاز، استفاده کنید.

بررسی بخش‌های مختلف میز چوبی

بررسی بخش های میزچوبی

یک میز بستگی به نوع و کاربردی که دارد از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود، در حالت کلی میز‌ها دارای یک صفحه و پایه هستند. صفحه بخش مهمی از یک میز را به خود اختصاص می‌دهد. معمولاً سایز یک میز بر اساس بزرگی و اندازه صفحه آن تعیین می‌شود، ضمن این که مدل میز (دایره، بیضی، مربع و… ) نیز عموماً بستگی به شکل صفحه آن خواهند داشت.

میز‌های چوبی معمولاً دارای صفحه چوبی هستند، ضخامت صفحه، استحکام و دوام آن، رنگ و کیفیت صفحه میز از جمله مواردی است که باید به آن دقت بسیاری شود.

پایه میز چوبی

یکی دیگر از بخش‌های میز پایه آن است. ممکن است یک میز به شکل کلاسیک دارای چهارپایه باشد، پایه‌های میز چوبی معمولاً از جنس چوب هستند اما ممکن است که جنس پایه‌ها فلزی هم باشد.

برخی از انواع میز، به ویژه میز دایره‌ای دارای یک پایه هستند. پایه‌های میز ممکن است ساده یا کار شده باشند. به خصوص در مورد میز‌های چوبی معمولاً به جای یک مدل ساده شاهد مدل‌های منبت کاری شده هستیم که از زیبایی بیشتری برخوردار هستند.

پایه‌های میز باید دارای دوام و استحکام مناسب باشند تا بتوانند وزن و فشار ناشی از صفحه میز و یا اجسامی که روی آن قرار می‌گیرند را داشته باشد.

میز چوبی لوکس

همانطور که اشاره کردیم میز‌های چوبی از نظر مدل به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که شامل میز‌های کلاسیک، مدرن و لوکس می‌شود. میز‌های لوکس نوعی از میز‌های چوبی هستند که در بخش‌هایی از آن‌ها مثل پایه‌ها یا صفحه میز منبت کاری شده است.

اگر منبت کاری‌ها به صورت دستی انجام گرفته و ظرأفت داشته باشند اززش میز چوبی چندین برابر می‌شود. هرچه منبت کاری‌ها بیشتر باشد میز مورد نظر لوکس‌تر به نظر می‌رسد. از این میز‌ها عموماً در دکوراسیون‌های لوکس و به همراه ست مبلمان استیل و سایر وسایل چوبی لاکچری استفاده می‌شود.

میز چوبی روستیک

یکی از انواع مدل‌های میز چوبی که امروزه بسیار مورد توجه قرار دارد میز چوبی روستیک است. چوب یک متریال طبیعی است و دکوراسیون روستیک نیز عموماً به چیدمان و استفاده از وسایل به شکل طبیعی آن می‌پردازد. به همین دلیل میز‌های چوبی روستیک که غالبا به شکل تنه و شاخه‌های طبیعی درختان هستند در چنین دکوراسیون‌هایی جایگاه ویژه‌ای دارند. معمولاً برای ساخت میز چوبی روستیک از ترکیب چوب و شیشه یا چوب و فلز استفاده می‌شود تا زیبایی‌های بصری بیشتری به چوب اضافه شود.

میز چوبی مدرن

میز‌های چوبی مدرن دارای ظاهری ساده اما شکیل و زیبا هستند. این میز‌ها معمولاً طراحی مینیمالی دارند و از کمترین طرح و مدل در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. امروزه میز‌های مدرن جایگاه ویژه‌ای در دکوراسیون مدرن دارند و به راحتی با سایر اجزای دکوراسیون چون مبل، جلو مبلی، عسلی، کانتر و… هماهنگ می‌شوند.

جمع‌بندی

خرید میز چوبی با توجه به نکاتی که در متن به آن‌ها اشاره کردیم کار سختی نیست، شما می‌توانید برای خرید آنلاین میز چوبی مورد نظر خود به فروشگاه فاما مراجعه کنید. امکان مشاهده میز‌های چوبی در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و بررسی و مقایسه قیمت‌ها از جمله امکاناتی است که در فاما برای کاربران در نظر گرفته شده است. امیدواریم مقاله با عنوان همه چیز راجع به میز چوبی برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.